Pałac Wielopolskich w Chrobrzu.

Posted by

Zespół parkowo-pałacowy zaprojektowany przez Henryka Marconi. Bardziej znany projekt tego projektanta to Sanatorium Marconi w Busku Zdroju. Budynek późnoklasycystyczny, z roku 1859. W środku możliwość zwiedzania wystaw tematycznych (niestety na dzień dzisiejszy nieczynny z powodu awarii sieci elektrycznej). Można oglądnąć z zewnątrz, oraz pospacerować po pięknym parku pałacowym w którym można podziwiać między innymi kilkuset letnie miłorzęby japońskie. Ciekawostka: w pałacu były kręcone sceny filmu „Przedwiośnie”. Sama miejscowość szczyci się odwiedzinami króla Bolesława Chrobrego i stąd nazwa miejscowości.

GPS: 50.4232000, 20.5522110

Nawiguj: https://goo.gl/maps/eNtoQQQ3C2uPPChc9

Dodał: Kr Kris

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply