Park Olbrzymich Owadów

Posted by

Współrzędne GPS:
51.66844335919421, 17.816156953130424
Kraj / województwo:
Polska / wielkopolskie
Opis atrakcji:

Park Olbrzymich Owadów to miejsce gdzie możemy z bliska przyjrzeć się owadom na co dzień żyjącym wokół nas.

Park składa się z dwóch części. W pierwszej części znajdują się odrestaurowane eksponaty pszczelarskie pochodzące m.in. ze zbiorów Państwa Marty i Edwarda Pawlaków. Znajdują się odrestaurowane ule, a także tablice dydaktyczne przedstawiające historię pszczelarstwa i życie pszczół. W domku pszczelarza możemy zobaczyć jego strój, podstawowe narzędzia pracy oraz współczesny ul w przekroju.

W drugiej części parku można podziwiać figury owadów wykonanych w skali od 75:1 do 300:1, będące wierną ich kopią. Tutaj niepotrzebna będzie lupa! W parku można spotkać m.in. owady pszczołowate, pajęczaki, motyle, chrząszcze, kleszcze. Mimo, iż na co dzień żyją wokół nas często ich nie dostrzegamy ze względu na ich rozmiar. Figury zostały wykonane przez artystę plastyka i posiadają rekomendację entomologa.

NOWOŚĆ! Nowi lokatorzy w Parku - p t a k i, w nowej odsłonie! Zapraszamy do PTASIEGO MIASTA. To niezwykłe miejsce, jedyne takie w regionie. Tu poznasz życie ptaków.Dodatkową atrakcją będzie wizyta w Ptasim Urzędzie Pocztowym.
Zdjęcie i tekst: Centrum Edukacji Ekologicznej

 

+ 48 697 881 141

http://eko.crkzir.com.pl/park-olbrzymich-owadow/

dodał: GrzegorzW

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply