Park Škocjanske jame

Posted by

Czekał nas kolejny dzień upałów. Jako, że idziemy do jaskiń, zabraliśmy sobie odpowiednie buty ( i to jak najbardziej zalecamy ) i kurtki do plecaka ( co odradzamy ) Jak się okazało wystarczyła bluzka z długim rękawem lub niezbyt gruba bluza. Tylko niepotrzebnie nosiliśmy nasz tobołek, który po wyjściu na drugą trasę, już bardziej zewnętrzną i indywidualną był utrapieniem przy prawie 40 stopniowym upale. Jeśli planujecie przejść dłuższą trasę niż tylko podstawową jaskinie, to polecam zabrać coś na ząb i obowiązkowo picie. Zwłaszcza w środku lata.

To tak w kwestii rad, a teraz trochę o jaskini.

Z parkingu kierujemy się kawałek w dół do budynku z kasami, informacją i kawiarnią. Gdy docieramy chwilę po 10.00 jest raczej pusto. Wycieczka latem rusza co godzinę. W tym czasie zebrało się jakieś 150-200 osób. Trochę przeraża  wejście do jaskini jest zlokalizowane spory kawałek od kas. W tym czasie tak wielka grupa rozciąga się niemiłosiernie, co w sumie nie jest złe. Na miejscu wszyscy przechodzą przez bramki w grupach ok 20 os. Nim przejdzie kolejne 20 os, to wcześniejsza grupa zdąży już odejść dość daleko w głąb jaskini. Wszystko jest przeprowadzone bardzo sprawnie, a wewnątrz grupy bynajmniej nie depczą sobie po plecach. Jaskinia jest duża i niedoświetlona ale może właśnie dzięki temu nikt nie porywa się na zdjęcia, które są zabronione pewnie częściowo dlatego, żeby nie spowalniać zwiedzania. Taka przestrzeń robi wrażenie. My wybraliśmy się jeszcze na trasę nr 2, która częściowo prowadzi zagłębieniami w cieniu drzew, częściowo bardziej otwartymi jaskiniami, gdzie już jest kompletnie pusto i można cykać fotki do woli. Niestety od zakończenia trasy na parking idzie się spory kawałek i w większości po słońcu.

GPS:

  • 45.66354, 13.98855

Nawiguj: https://goo.gl/maps/BSzrSwu7Qr22

Dodała:

Małgorzata Wilczyńska

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply