Parkplatz Pegnitzwiese

Posted by

Parkplatz Pegnitzwiese. Lauf an der Pegnitz, Niemcy. (Miejsce na nocleg i zwiedzanie miasteczka). (Miejsce opisane na park4night, ale kiepsko. Niedoprecyzowane free/płatne). Parking podzielony jest na 2 części. Pierwsza płatna w godzinach 8-20. Druga część z 5 wyznaczonymi miejscami dla camperów. Jest darmowa. Spokojnie może stanąć 7-8 aut. Na tej części jest 6 gniazdek z prądem ( 1e/8h ) Darmowy zrzut + woda do płukania oraz woda pitna (1e/100L) Jeśli pitną lejecie bezpośrednio do auta, to potrzebny długi wąż. Obok też WC czynne 8-20 za free. Zimna woda i dużo tematycznej twórczości młodzieżowej.

My docieramy 22:30. Jest szczyt sezonu i mimo, iż często piszą o tym miejscu, jako pustym, zastajemy z 10 kamperów poustawianych na obu częściach. 23:30 nadal ulicą jeździ sporo aut, ale zmęczeni szybko zasypiamy i nam nie przeszkadzają. Ponieważ stoimy w części płatnej, rano grzecznie wrzucamy 0.5e/1h (max 4h można stać) i dobrze, bo kontrola przeszła. Po godzinie zwalnia się miejsce w części dla camperów i starsza Niemka woła nas, żebyśmy się przestawili. Powiedziała, że stąd jest dobra komunikacja publiczna z Norymbergą i nie warto zapuszczać się autem do miasta.

GPS: 49.50913, 11.28373

Dodał: Małgorzata Wilczyńska

Zobacz na pełnej mapie Parkplatz Pegnitzwiese

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply