Parque Natural de la Sierra y Canones de Guara

Posted by

Hiszpański Parque Natural de la Sierra y Canones de Guara, leżący na południe od Parku Narodowego Ordesa i Monte Perdido. Jest to obszar chronionego krajobrazu, rezerwat ptaków (przede wszystkim sępów) i mekka miłośników canyoningu (park liczy ok. 70 kanionów). Dojechaliśmy tam szutrową trasą z Naval przez Suelves do Barcabo (pomiędzy tymi dwoma miejscowościami leży piękny punkt widokowy). Na południe od zjazdu do miejscowości Lecina, na drodze A-2205 znajduje się parking, na którym można zostawić samochód.

Zdecydowaliśmy się na okrążenie – szlak prowadzi najpierw kanionem wzdłuż rzeki Vero (przekracza się ją wiele razy, więc wskazane jest stosowne obuwie, jeśli ktoś ma np. psa, nie trzeba go przenosić – w sierpniu poziom wody jest niski, nie wiem jaka jest sytuacja w innych miesiącach; było też jedno strome i śliskie zejście, ale do pokonania bez problemu). Po drodze mijamy klasztor Ermita San Martin de Lecina. Po pewnym czasie ścieżka skręca i wspina się w górę kanionu, skąd, już na górze, można odbić w lewo do jaskiń z rysunkami naskalnymi. Po chwili trafiamy na punk widokowy, świetny do obserwacji ptaków (spotkaliśmy francuskiego ornitologa, który użyczył nam swojej lunety i podglądaliśmy sępie pisklęta), potem spalonym lasem wracamy do parkingu. W samym, dość rozległym parku jest sporo tras, ale morderczy upał sprawił, że odpuściliśmy to miejsce i uciekliśmy z powrotem na północ – polecam drogę A-23 (E 7) w kierunku Sabinanigo, z której rozciąga się fantastyczny widok na Pireneje

GPS: 42.219683, 0.045601

Nawiguj: https://goo.gl/maps/mCdn5drrPDMP7P8C8

Dodała: Paula Tschy

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply