Pasaż Róży w Łodzi

Posted by

Spacerując ulicą Piotrkowską w Łodzi, czasami warto odbić gdzieś w boczną uliczkę lub zajrzeć w podwórka łódzkich kamienic, wiele z nich kryje bardzo ciekawe miejsca. Jednym z takich miejsc jest Pasaż Róży przy Piotrkowskiej 3. Jest to podwórze dawnego Hotelu Polskiego. Powstała tu bardzo ciekawa instalacja Joanny Rajkowskiej, wyłożono elewację kamienic milionami kawałków luster. Ta niecodzienna inicjatywa powstała w czasie Festiwalu Łódź Miasto Czterech Kultur w 2013 roku i nawiązuje do choroby córki autorki, u której zdiagnozowano raka oczu. Autorce w realizacji projektu pomagała grupa studentów z Wydziału Grafik i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych. Jest to obecnie największa szklana mozaika w Polsce.

GPS: 51.77587, 19.45465

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Spk9QTk4XEu

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply