Plaja Corbu

Posted by

Plaża Corbu, to jedna z ładniejszych plaż rumuńskiego wybrzeża. Położona jest w północnej części rumuńskiej linii brzegowej, na północ od miasta Konstanca i na południe od Delty Dunaju. Rumuńskie wybrzeże Morza Czarnego nie jest zbyt ciekawe, na południe od Konstancy, prawie do granicy z Bułgarią jest całe zabudowane i oblegane przez plażowiczów, więc jak ktoś lubi odrobinę dzikości to plaża Corbu lub sąsiednia Vadu, wydaje się być dobrym wyborem. Obie plaże odgradzają od siebie tereny bazy wojskowej więc brzegiem morskim nie przejdziemy z jednej na drugą. Trzeba bazę objechać lądem. Do niedawna plaża była też zwyczajowo wykorzystywana jako miejsce biwakowe, można było na nią wjechać samochodem i rozbić namiot. Niestety jej linia brzegowa leży jeszcze w granicach Rezerwatu Biosfery Delta Dunaju i wjazd obecnie został zasypany wałami z ziemi, a namioty można rozbić poza pasem brzegowym. Oczywiście Rumunii nic sobie z tego nie robią i rozbijają się na plaży. Lecz trzeba się liczyć z tym, że patrole policji, szczególnie w okresie wakacji przeganiają biwakowiczów. Jednak Plaża Corbu najciekawsza jest po sezonie, kiedy jesteśmy tu sami, wczesną wiosną mając odrobinę szczęścia jak my, można natrafić na przeloty pelikanów w Deltę Dunaju, bo właśnie tędy przebiega ich szlak z Afryki, czy pluskające się przy brzegu delfiny, które też udało mi się uwiecznić na zdjęciu. Miejsce to ma jednak dużą wadę latem, po zachodzie słońca z nad Delty Dunaju nadlatują tu chmary komarów.

GPS: 44.37538, 28.70986

Nawiguj: https://goo.gl/maps/jq19yGnELYG2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply