Plaża Migdalor

Posted by

Współrzędne GPS:
29.499630, 34.914585
Nazwa miejsca:
Ejlat
Kraj:
Izrael
Województwo / Region:
Dystrykt Południowy
Opis:
Plaża na południe od Ejlatu, tuż przed granicą z Egiptem
Rodzaj nawierzchni miejsca:
Szutrowe
Ilość miejsca:
Powyżej 10
Koszt postoju:
Inne zalety miejsca:
Możliwość rozbicia namiotu na plaży, tuż przy brzegu; zaraz przy brzegu ładna i nie zniszczona rafa; darmowe wi-fi miejskie; bieżąca woda w publicznym kranie (można też pozmywać i poprać bo jest „zlewo-rynna”, wc (toi-toi), prysznic (bez zasłonek, na plaży przy knajpie) i przebieralnia tuż obok. Atrakcje na miejscu: tuż przy brzegu bardzo ładna rafa (dosłownie 10 m od namiotu), a po drugiej stronie drogi góry Ejlat ze szlakami. Po drugiej stronie drogi jest też baza nurkowa, gdzie można wypożyczyć płetwy, maski itp. W odległości do godziny jazdy atrakcji jest dużo więcej (Czerwony Kanon, dolina Timna, sporo pięknych szlaków w górach itd.). W Ejlacie są tanie supermarkety.
Zakazy i niedogodności:
Od niedawna nie można rozbijać namiotów na piaszczystej części plaży od strony knajpy (są tam teraz zadaszenia plażowe). Miejsce od którego można biwakować wyznaczają specjalne niebiesko-czerwone tablice (patrz. foto). Nie można też już palić ognisk. Najpoważniejszym ograniczeniem jest jednak zakaz parkowania samochodów w nocy (0:00-7:00). Na parkowanie są dwie opcje - albo trzeba się cofnąć ok. 600-700 m w stronę miasta gdzie strefa nie objęta zakazem zaczyna się w rejonie hotelu Orchid. Druga opcja to wjazd autem w dolinkę obok bazy nurkowej. To znacznie bliżej, ale auto musi zostać w pustej, nieoświetlonej górskiej dolince... Nie jestem pewien, czy to bezpieczne...
Jakość zasięgu GSM:
dobra
Dodał:
Miejsce w ostatnim czasie straciło nieco na atrakcyjności (wprowadzono opisane wyżej zakazy), ale nadal to bardzo fajne miejsce na pobyt namiotowy.
Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply