Plaża Sakoneta

Posted by

Plaża Sakoneta położona jest na terenie Geoparku Costa Vasca utworzonego w Hiszpanii na Wybrzeżu Basków pomiędzy miejscowościami Deba i Zumaia. Nabrzeżem wzdłuż Geoparku ciągnie się Ruta Del Flysch – jedna z najpiękniejszych tras wycieczkowych w Kraju Basków. Przyciąga ona turystów ze względu na malowniczość klifów oraz bardzo rzadkich formacji geologicznych – łupków fliszowych, wchodzących w głąb morza. Ze ścieżki są wspaniałe widoki na znajdujące się u stóp klifu plaże. Najpiękniejszą z nich jest – moim zdaniem – plaża Sakoneta. Na jej urodę składa się zarówno ukształtowanie wybrzeża, jak i układ skał klifu, przechodzącego we fliszowe dno morskie. Flisz ten poddany pływom ukształtował się w równoległe rzędy wystających skalnych płyt.

Plaża Sakoneta jest całkowicie zalewana w czasie przypływów, które osiągają tu wysokość 4 metrów. Dopiero odpływ pozwala na dotarcie do niej z sąsiedniej plaży, na którą jest wygodne zejście.

GPS: 43.297410, -2.311714

Dodała:  Anna Maria 

Zobacz na pełnej mapie Plaża Sakoneta

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply