Pod Babią Górą

Posted by

Wyczesana miejscówka pod Babią Górą, na styku Beskidu Żywieckiego i Orawy. Jest to spora leśna polana (na oko 150 x 150 metrów a może i więcej) u stóp Babiej Góry. Raz do roku odbywa się tu festyn „Święto pasterskie”, przez pozostałą część roku polana pełni funkcję oficjalnego, oznakowanego parkingu leśnego. Jest miejsce na ognisko, zadaszone wiaty z ławkami oraz sławojkami. Obok płynie strumyk. Las dookoła więc opału nie brakuje. Cisza i spokój. Dojazd wąską boczną drogą asfaltową (~3m szerokości) o znikomym ruchu. Cisza i spokój. Przebiega tędy zielony szlak na Babią Górę oraz rowerowy.
Miejsce tak fajne, że chce się tam wrócić!

GPS: 49.54462, 19.54484

Dodał: Łza Włóczynutka

Zobacz na pełnej mapie Pod Babią Górą

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

4 komentarze

  1. Uwaga na dojazd – Google maps od strony Katowic/Bielska prowadzi prze Oravską Polhorę i Slaną Vodę a tamtędy nie da się przejechać (trzeba przez Namestovo albo od strony Jabłonki).
    Aktualnie na polance tylko 3 wiatki „sprzedażowe” – takie bardziej lady – nie da się przy nich usiąść ani zrobić z tego stołu. Oprócz tego po drugiej strony mocno zabudowana wiatka – bardziej przeciwdeszczowa. Trawy po pachy. Miejsce na ognisko widziałem jedno. Oficjalnie zakaz spożywania alkoholu a ognisko za pozwoleniem.

  2. Marcinie, czy obecnie da się dojechać bezpośrednio na tą miejscówkę samochodem?

Leave a Reply