Podborsko

Posted by

Zachodnio Pomorskie. Dwa miejsca leżące bardzo blisko siebie. Była baza składowisko głowic nuklearnych w Podborsku 53.957133, 16.122448 oraz miejsce wypoczynku nad Jeziorem Dobrowieckim Wielkim 53.947439, 16.121702 . Była baza obecnie jest zamieniona w Muzeum Zimnej Wojny. Muzeum jest otwierane dwa razy w tygodniu, bodajże w soboty i niedziele (myśmy zwiedzali w niedzielę). Teren jest utwardzony. Problematyczny może być jedynie dojazd (droga jest utwardzona, ale wąska i dla większych pojazdów lub pojazdów z przyczepami może być problem z wyminięciem się na niej z innym pojazdem) . Przy jednym z bunkrów zadaszone wiaty i miejsce na ognisko.
Jeśli chodzi o jezioro – do jazd z terenu poradzieckiej bazy drogą gruntową piaszczysta. Na miejscu jest informacja o pobieraniu opłat za postój (10 PLN za dobę) . Teren i woda czyste. Dno łagodnie obniżające się, piaszczyste – zachęcające do kąpieli.

GPS: 53.95713, 16.12244

Zobacz na pełnej mapie Podborsko

Dodał: Siwo Brody

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply