Grupa Biwakowa to serwis dla osób kochających podróże i caravaning. Lubiących biwakowanie na dziko lub na campingach. To również mapa campingów, darmowych miejsc biwakowych oraz atrakcji turystycznych. Darmowe miejsca biwakowe, campingi i pola namiotowe to nasza domena.
Połonina Krasna jest to piękne i bardzo widokowe pasmo górskie, położone na Zakarpaciu. Pasmo ma 35 kilometrów długości, więc ciężko ją całą przejść w jeden dzień, ale liczne szlaki łącznikowe ułatwiają zaplanowanie wycieczki jednodniowej. Tereny te charakteryzują się znacznymi obszarami pokrytymi przez roślinność połoninną. Grzbietem Połoniny biegnie podziemny gazociąg, a wzdłuż niego droga gruntowa, która szpeci trochę widok. W 2007 roku wyznakowano przez całe pasmo czerwony szlak turystyczny, który zaczyna się na południu w miejscowości Ust Czorna i na północy schodzi do Koloczawy. W kolejnych latach doznakowano jeszcze kilka szlaków łącznikowych. Na południu z doliny Mokranki (pomiędzy Ruską Mokrą a Ust Czorną) biegnie trasa na szczyt Gropa, na którym łączy się z głównym szlakiem czerwonym. Na północy, w okolicach Koloczawy przybyły, aż dwa szlaki łącznikowe, oba wychodzące z miejscowości na szczyt Krasny Wierch, gdzie również łączą się ze szlakiem czerwonym. Reasumując, z Koloczawy mamy trzy szlaki na połoninę: główny czerwony, zielony i niebieski, który początkowo przebiega doliną Terebli i na wysokości monastyru zaczyna się piąć na Krasną. Taki układ sprawia, że z każdej z tych miejscowości można odbyć jednodniową wycieczkę na Połoninę i nie jesteśmy zmuszeni wracać z powrotem tą samą trasą.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.