Pomnik Anonimowego Przechodnia we Wrocławiu

Posted by

We Wrocławiu, na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Piłsudskiego znajduje się jeden z najciekawszych pomników świta. Taki tytuł uzyskał w prestiżowym magazynie Arch20, który umieścił go wśród 25 najbardziej kreatywnych pomników świata. Został też doceniony i uznany przez amerykański Budget Travel, za jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Inspiracją dla autora pomnika była instalacja „Przejście” autorstwa Jerzego Kaliny z 1977 roku, która kiedyś była ustawiona w Warszawie. Ta warszawska była wykonana z gipsu na potrzeby programu telewizyjnego, a następnie trafiła do wrocławskiego Muzeum Narodowego. Wrocławski pomnik odlano z brązu i składa się z czternastu postaci, przechodniów naturalnej wielkości, które pokonują ulicę Świdnicką. Pomnik Anonimowego Przechodnia został odsłonięty nocą z 12 na 13 grudnia 2005 roku.

GPS: 51.10146, 17.02959

Nawiguj: https://goo.gl/maps/VoGW78qHdun

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply