Pomnik Bolesława Chrobrego we Wrocławiu

Posted by

We Wrocławiu przy ulicy Świdnickiej w 2007 roku odsłonięto pomnik Bolesława Chrobrego. Projektantami pomnika byli Dorota Korzeniewska, Maciej Albrzykowski i Grażyna Jaskierska-Albrzykowska. Ich dzieło ma wysokość 10 metrów i przedstawia Króla Polski Bolesława Chrobrego na koniu, z włócznią św. Maurycego, symbolem władzy cesarskiej. Stanął on w miejscu stojącego przed 1945 rokiem pomnika cesarza Wilhelma I. Cokół opasuje wstęga z brązu, znajdziemy na niej tekst w trzech językach polskim, niemieckim i czeskim, oraz mapę Europy z 1000 roku. Dodatkowo cokół zdobią rzeźby m.in. papieża Sylwestra II, Ottona III i św. Wojciecha. Pomnik odlany ze spiżu waży około 6.5 tony i powstał z inicjatywy założycieli Fundacji Pro Wratislavia.

GPS: 51.10433, 17.03132

Nawiguj: https://goo.gl/maps/eWR9vKeTzq7GzRbX9

Dodał: Irek Jozwik

 

 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply