Pomnik Ignacego Daszyńskiego w Warszawie

Posted by

Współrzędne GPS:
52.218592544894385, 21.023718084484216
Kraj / województwo:
Polska / Mazowieckie
Opis atrakcji:

W 2012 wieloletnią ideę budowy pomnika Ignacego Daszyńskiego w Warszawie poparł ówczesny Prezydent RP Bronisław Komorowski. W 2017, przewodniczący komitetu budowy pomnika Jerzy Wenderlich zapowiedział odsłonięcie pomnika 11 listopada 2018 w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W skład komitetu budowy pomnika weszli między innymi przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wszystkich klubów parlamentarnych, w tym wicemarszałkowie Sejmu – Ryszard Terlecki i Małgorzata Kidawa-Błońska. Autorem projektu pomnika jest Jacek Kucaba.

Pomnik wzniesiono w pobliżu Pomnika Romana Dmowskiego, niedaleko Traktu Królewskiego, gdzie znajdują się pomniki innych „Ojców polskiej niepodległości” – marsz. Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Jana Paderewskiego. Posąg znajduje się na skwerze u zbiegu al. Szucha i al. Armii Ludowej (Trasy Łazienkowskiej), przy placu Na Rozdrożu.

Źródło: Wikipedia

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply