Pszczyna

Posted by

Pszczyna – nieduża miejscowość turystyczna w woj. śląskim, na trasie Katowice – Bielsko Biała. Miejscowość zwana także perłą Górnego Śląska, znana jest przede wszystkim z pałacu książęcego z przepięknym parkiem, ale także ślicznego rynku. To jednak nie wszystko, co proponuje to miasteczko, odwiedzając je proponuję zarezerwować sobie dwa dni, żeby móc obejrzeć wszystkie atrakcje jakie proponuje nam Pszczyna, między innymi Skansen Ziemi Pszczyńskiej, Zagroda Żubrów, czy Muzeum Prasy Śląskiej. Dookoła Pszczyny można obejrzeć kilka drewnianych kościołów, zaporę na jeziorze Goczałkowickim i sporo więcej.
Współrzędne podaję na parking, gdzie często w sezonie parkują/nocują kampery i z którego jest najlepszy start do zwiedzania miasta. Jeśli chcemy zostać na weekend, proponuję podjechać do miejscowości Łąka na miejski kemping, z którego za pomocą rowerów miejskich można swobodnie dotrzeć do centrum Pszczyny bez martwienia się o miejsce parkingowe.

GPS: 49.97804, 18.93514

Nawiguj: https://goo.gl/maps/cABKJoJtKMw1kjNG8

Dodał: Kamil An

Zdjęcia: Anna Bańczyk

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply