Råbjerg Kirke

Posted by

Współrzędne GPS:
57.625715439434146, 10.35530616334537
Kraj / województwo:
Dania
Opis atrakcji:

Kościół Råbjerg znajduje się w Vendsyssel i został zbudowany prawdopodobnie w latach 1220–1300 w okresie przejścia od romańskiego do gotyckiego. Kościół zbudowany jest z kamienia zakonnego na stosie surowych głazów . W 1865 roku na suficie umieszczono ołtarz , którego pozostałością jest prawdopodobnie tablica z figurą, którą obecnie można oglądać w kościele . W jej miejsce umieszczono tablicę z obrazem Ukrzyżowania , której jakość była wątpliwa i dlatego w 1897 r. zastąpiono ją ołtarzem namalowanym w 1897 r. przez Nielsa Ankera Lunda z motywem Jezus przyjmuje grzeszników.

Muzeum Historyczne Vendsyssel przejęło z kościoła rzeźbę o wysokości 60 cm, przedstawiającą matkę z dzieckiem na ramieniu. Dziecko ma na sobie kapelusz biskupi. Chodzi o świętego Serwacego i jego matkę Memelię. W IV wieku był biskupem Maastricht [3] , a w średniowiecznych legendach opisywano go jako córkę syna Esmerii lub Emerentii, siostry matki Marii Panny Anny. Wśród inwentarza w kościele Råbjerg znajdują się przedstawienia samej Anny trzeciej (tj. babci Anny, Marii Panny i Dzieciątka Jezus ), Marii Kleophas (matki synów Zebedeusza) i Marii Salome (matki Judasza Tadeusza ).

dodał; Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply