Rastplatz Nikkaluokta

Posted by

Miejsce Odpoczynku Podróżnych – Rastplatz – w pobliżu miejscowości Nikkaluokta, Szwecja. Położony około 2 km od stacji Nikkaluokta parking mieszczący kilkanaście-kilkadziesiąt samochodów i zaplecze rekreacyjne.
Na terenie tego rastplatzu znajduje się kilka zabudowanych wiat, kilka miejsc ogniskowych, stoliki, ławki, WC oraz jeden dwuizbowy domek wyposażony w ławy, stoły, fotele, łóżka i dwa piece–kozy. Jest także miejsce na zapas drewna opałowego dostarczanego przez gospodarza, ale kiedy odwiedzaliśmy to miejsce drewna akurat nie było.
Z wiat i palenisk można korzystać swobodnie. Wiaty dają możliwość noclegu pod dachem, wyposażone są bowiem w ławy mogące służyć jako wąskie prycze.
Drewniany domek oznaczony jest jako „for rest only” z dodatkową informacją, że korzystanie z niego celem noclegu jest możliwe tylko „in case of emergency”, a nadużywanie tej uprzejmości może wiązać się z interwencją Policji.
My skorzystaliśmy z domku po zejściu z kilkudniowego szlaku, późnym wieczorem, nie mając możliwości nocowania w inny sposób i mając zbyt długą drogę do najbliższej „uturystycznionej” miejscowości.
Rastplatz NIE MA ujęcia wody pitnej, wbrew stojącym nieopodal znakom – w praktyce jest to tylko zabagniony kawał łąki, zero ujęcia, szczególnie wody pitnej. Na szczęście 2 km dalej jest stacja turystyczna Nikkaluokta, przy której można swobodnie uzupełnić zapasy wody.
Miejsce ciche, spokojne.
Fot. Maciej Walaszczyk
(widać na nich nasz poziom zmęczenia – psu nie chciało się nawet wejść na fotel)

GPS: 67.86427, 19.05933

Dodał: Rafał Lesovik Palowski

Zobacz na pełnej mapie Rastplatz Nikkaluokta

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply