Rastplatz Rautas

Posted by

Miejsce Odpoczynku Podróżujących – Rastplatz – w okolicy miejscowości Rautas, na drodze między Kiruną a Abisko, Szwecja. Pokaźny parking z wieloma miejscami dla camperów. Na terenie tego MOPa znajdują się kontenery na śmieci, WC (prysznica brak), paleniska grillowe osłonięte parawanami, 2 chaty „in case of emergency”, dużo miejsca na hamaki, brak miejsc na namioty.
W bezpośredniej bliskości krystalicznie czysta rzeka – wodę można pić bez obaw.
Miejsce ewidentnie przyjazne podróżującym na daleką północ, widzieliśmy kilka camperów. My korzystaliśmy w tego miejsca dwukrotnie, za pierwszym razem biesiadując skromnie przy jednym z palenisk grillowych i nocując w hamakach, za drugim razem skorzystaliśmy z chaty.
Z chatami jest ciekawa sprawa – na mapach oznaczone są jako wiaty turystyczne typu vindskydd, w rzeczywistości to zamykane, ogólnodostępne domki wyposażone w stoły, ławy i piece typu koza. Domki oznaczone są jako „for rest only” z dodatkową informacją, że korzystanie z nich w celach noclegowych możliwe jest wyłącznie „in case of emergency”. Sprzeciwienie się tej uprzejmości może wiązać się z interwencją Policji.
My nocując tam za drugim razem skorzystaliśmy z chaty na nocleg, ponieważ akurat późną nocą opuściliśmy szpital, mieliśmy więc uzasadnione wytłumaczenie.
Miejsce spokojne, bezpieczne, ciche.
Fot. Maciej Walaszczyk

GPS: 67.99125, 19.92222

Dodał: Rafał Lesovik Palowski

Zobacz na pełnej mapie Rastplatz Rautas

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply