Ratusz w Braszowie

Posted by

Jak każde miasto, tak i Braszów – https://grupabiwakowa.pl/brasov w centralnej części rynku posiada swój ratusz. Jego początki sięgają XIV wieku, kiedy to zbudowano w tym miejscu wieżę obserwacyjną zwaną Wieżą Trębaczy. Służyła ona jako punkt obserwacyjny i ostrzegano z niej mieszkańców przed nadciągającym zagrożeniem ze strony najeźdźców, czy też gdy w mieście wybuchał pożar. Z czasem do wieży dobudowano budynek cechu kuśnierzy, w którym zasiadały też władze miasta. Na początku XVI wieku podwyższono wieżę ratusza na wysokość 52 metrów, wtedy też zamontowano na niej też zegar.  W 1872 cech kuśnierzy został zlikwidowany i opuścił budynek, który stał się już tylko siedzibą Rady Miasta. Obecny wygląd ratusz zyskał pod koniec XVIII wieku, kiedy to został odbudowany po wielkim pożarze, który nawiedził miasto w 1689 roku. Obecnie w budynku nie zasiadają władze miasta, mieści się tu Muzeum Historii Braszowa – Muzeul Județean de Istorie Brașov. Posiada ono bardzo bogate stałe ekspozycje dotyczące historii miasta jak i regionu, oraz bardzo bogaty program ekspozycji czasowych. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach 9:00 – 17:00. Bilet wstępu kosztuje 7 lei, uczniowie płacą 1,5 lei, emeryci 4, a osoby niepełnosprawne mają wstęp bezpłatny.

GPS:

  • 45.64235, 25.58894

Nawiguj: https://goo.gl/maps/bvVJtd1HGYt

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply