Reichsburg Kyffhausen

Posted by

Współrzędne GPS:
51.41267491867286, 11.112150063017314
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Reichsburg Kyffhausen to ruiny średniowiecznego zamku w górach Kyffhäuser na wysokości 439,7 m n.p.m. Reichsburg składa się z trzech oddzielnych średniowiecznych fortyfikacji. Zamki te nazywane są zamkami górnym, średnim i dolnym. Mając długość ponad 600 metrów i szerokość około 60 metrów, tworzą one razem jeden z największych zespołów zamkowych w Niemczech. Wraz z muzeum zamkowym i pomnikiem Kyffhäusera znajdującym się na terenie zamku, zamek jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w Niemczech, szczególnie znanym z legendy Barbarossy lub Kyffhäusera.

Początki zamku są w dużej mierze niejasne, gdyż źródła pisane o zamku powstały późno i są ogólnie nieliczne. Jednak jego budowa niewątpliwie będzie ściśle związana z administracją i bezpieczeństwem rozległego majątku cesarskiego na południowych pogórzach Harzu i Złotej Aue oraz ochroną Palatynatu Tilleda, oddalonego zaledwie o dwa kilometry. W roku 1118 źródła pisane podają zniszczenie zamku ... Cuphese przez księcia saskiego Lothara von Supplinburg . Zamek, którego broniła wierna królowi załoga, został zdobyty w trakcie konfliktu pomiędzy książętami saskimi a cesarzem rzymskim i królem niemieckim Henrykiem V po jego klęsce w bitwie pod Welfesholz w 1115 roku. Pierwsza pisemna wzmianka o zamku podaje, że został zbudowany prawdopodobnie w XI wieku, za panowania króla niemieckiego Henryka IV. Według znalezisk mogło to mieć miejsce na terenie zamku górnego już pod koniec X wieku.

Źródło: Wikipedia

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply