Rezerwat nad Groblą

Posted by

1. GPS: 50.99209, 16.09221
2. Nazwa miejsca: Siedmica miejsce biwakowe na skraju lasu, Paszowice,
3. Kraj: Polska województwo: dolnośląskie
4. Rodzaj miejsca: miejsce biwakowe na skraju lasu z infrastrukturą ( drewniane stoliki, wyznaczone miejsce na ognisko, koszt na śmieci)
5. Okolica: W lesie w sąsiedztwie rezerwatów przyrody – Rezerwat przyrody nad groblą, Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki.
6. Rodzaj nawierzchni miejsca: szutrowe/trawiaste
7. Dojazd drogą: gruntową dobrze utrzymaną i dość szeroką, Jadąc z Paszowic w kierunku Lipy na końcu Siedmicy trzeba skręcić w kierunku Grobli w drogę grntową.
8. Dla pojazdów: wszystkich/wjazd z przyczepą jest możliwy jednak może być problem z nawróceniem.
9. Ilość miejsca: kilka pojazdów
10. Infrastruktura: kosz na śmieci, zadaszone stoliki i ławki, miejsce na ognisko, brak WC, woda w strumieniu kilkaset metrów od miejsca
11. Ognisko: możliwość rozpalenia
12. Opał: pod dostatkiem
13. Możliwość rozbicia namiotu: Tak
14. Niedogodności i zakazy: brak miejsca do zawrócenia, zwłaszcza dla długich zestawów z przyczepą.
15. Inne zalety: cisza. Świetne miejsce dla osób szukających ucieczki od miejskiego zgiełku, okolica idealna do wycieczek rowerowych, teren pagórkowaty dość łagodny. W Grobli kilka tras zjazdowych dla rowerów MTB.
16. Zasięg i internet: zasięg w sieci nie pamiętam
17. Data pobytu: lipiec 2019

Dodał: Irek Jozwik

Aktualizacja: Mariusz Bedryj

Zobacz na pełnej mapie Rezerwat nad Groblą

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

2 komentarze

  1. Sierpień 2019 – po zjeździe z szutrowej drogi dojazdowej takie koleiny, że ledwo dałem radę VW T4 wjechać w to miejsce gdzie na zdjęciach stoi samochód. A jeśli bym nie wjechał, blokowałbym szutrówkę. Wjazd dalej na plac raczej tylko dla terenówek. Byłbym ostrożny z dużym kamperem czy zestawem (chyba, że 4X4) z przyczepą. Żeby zawrócić musiałem ze 200 metrów na wstecznym… Kawałek dalej była niby łąka ale akurat rozmięknięta po deszczach. Wolałem nie ryzykować.

  2. Niestety to miejsce nie nadaje się dla kamperów. Raczej miłośników offrodu. Droga naprawiona, ale miejsce dość ponure. Miejsca nawet na jednego kampera tam nie ma. Miałem zamiar tam przenocować, ale sobie odpuściłem.

Leave a Reply