Rezerwat nad Groblą

Posted by
No votes yet.
Please wait...

1. GPS: 50.99209, 16.09221
2. Nazwa miejsca: Siedmica miejsce biwakowe na skraju lasu, Paszowice,
3. Kraj: Polska województwo: dolnośląskie
4. Rodzaj miejsca: miejsce biwakowe na skraju lasu z infrastrukturą ( drewniane stoliki, wyznaczone miejsce na ognisko, koszt na śmieci)
5. Okolica: W lesie w sąsiedztwie rezerwatów przyrody – Rezerwat przyrody nad groblą, Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki.
6. Rodzaj nawierzchni miejsca: szutrowe/trawiaste
7. Dojazd drogą: gruntową dobrze utrzymaną i dość szeroką, Jadąc z Paszowic w kierunku Lipy na końcu Siedmicy trzeba skręcić w kierunku Grobli w drogę grntową.
8. Dla pojazdów: wszystkich/wjazd z przyczepą jest możliwy jednak może być problem z nawróceniem.
9. Ilość miejsca: kilka pojazdów
10. Infrastruktura: kosz na śmieci, zadaszone stoliki i ławki, miejsce na ognisko, brak WC, woda w strumieniu kilkaset metrów od miejsca
11. Ognisko: możliwość rozpalenia
12. Opał: pod dostatkiem
13. Możliwość rozbicia namiotu: Tak
14. Niedogodności i zakazy: brak miejsca do zawrócenia, zwłaszcza dla długich zestawów z przyczepą.
15. Inne zalety: cisza. Świetne miejsce dla osób szukających ucieczki od miejskiego zgiełku, okolica idealna do wycieczek rowerowych, teren pagórkowaty dość łagodny. W Grobli kilka tras zjazdowych dla rowerów MTB.
16. Zasięg i internet: zasięg w sieci nie pamiętam
17. Data pobytu: lipiec 2019

Dodał: Irek Jozwik

Aktualizacja: Mariusz Bedryj

Zobacz na pełnej mapie Rezerwat nad Groblą

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

One comment

  1. Sierpień 2019 – po zjeździe z szutrowej drogi dojazdowej takie koleiny, że ledwo dałem radę VW T4 wjechać w to miejsce gdzie na zdjęciach stoi samochód. A jeśli bym nie wjechał, blokowałbym szutrówkę. Wjazd dalej na plac raczej tylko dla terenówek. Byłbym ostrożny z dużym kamperem czy zestawem (chyba, że 4X4) z przyczepą. Żeby zawrócić musiałem ze 200 metrów na wstecznym… Kawałek dalej była niby łąka ale akurat rozmięknięta po deszczach. Wolałem nie ryzykować.

Leave a Reply