Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży

Posted by

Na zachód od Białowieży, w środku lasów Puszczy Białowieskiej znajdziemy kolejny obiekt edukacyjny Białowieskiego Parku Narodowego. Jest to Rezerwat Pokazowy Żubrów, w którym oprócz żubrów możemy podziwiać również inne zwierzęta puszczy, które mają tutaj warunki życia zbliżone do naturalnych. Wśród nich zobaczymy: żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym), koniki polskie typu tarpan, jelenie, łosie, sarny, dziki, wilki i rysia. W pierwszej połowie XIX białowieskie żubry praktycznie wyginęły, żeby odbudować populację utworzono w 1929 r., tu pierwszą zagrodę, która służyła rozmnażaniu tego gatunku. Dla turystów zagrody udostępniono dopiero w 1955 roku. Na zwiedzanie rezerwatu trzeba przeznaczyć co najmniej godzinę, podglądanie zwierząt ułatwią nam specjalne platformy. Godziny zwiedzania w sezonie (od 16 kwietnia do 15 października) codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00, poza sezonem (od wtorku do niedzieli) w godzinach od 8:00 do 16:00. Wstęp około 10 zł, bilet ulgowy kosztuje połowę. Dużo droższy jest parking przed rezerwatem, za który zapłacimy więcej niż za bilet do zagrody. Do zagrody możemy dotrzeć także pieszo ścieżką o nazwie „Żebra Żubra”, zaczyna się ona kilka km za Białowieżą w kierunku wsi Budy, a trasa ta liczy około 4 km.

GPS:

  • 52.70444, 23.80149

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Rk93wKaNzwE2

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Aktualnie parking przed rezerwatem bezpłatny. Można też zaparkować po drugiej stronie ścieżki Żebra Żubra (mały parking).

Leave a Reply