Rezerwat przyrody „Kadzielnia” w Kielcach

Posted by

Kadzielnię tworzą wapienie które wydobywano do XVII wieku. Po zaprzestaniu działalności kamieniołomu obiekt przekształcono dla celów rekreacyjno-turystycznych. W wyrobisku znajduje się zadaszony amfiteatr i 25 jaskiń. Dno kamieniołomu częściowo wypełnione jest wodą (Jezioro Szmaragdowe). Z najwyższej części Kadzielni rozciąga się widok na panoramę Kielc-stolicy województwa świętokrzyskiego. Obok rezerwatu znajduje się bezpłatny parking oraz bardzo chętnie uczęszczany przez kielczan skatepark.

GPS 50.86324, 20.61681

Nawiguj: https://goo.gl/maps/XdfzCC8DTM3uTmao7

dodał: Mikołaj Starula

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply