Rotunda w Moście

Posted by

Kościół Wniebowzięcia Matki Bożej w Moście – Rotunda w Moście. Posiada kopułę o średnicy wewnętrznej około 37 m, zewnętrznej 54 m. Jest to dziewiąta co do wielkości niepodparta kopuła na świecie i trzecia co do wielkości w Europie.

W zakrystii znajduje się kopia niemieckiej bomby, która zrzucona w kwietniu 1942 r. przez Luftwaffe. Bomba przebiła kopułę i spadła pomiędzy grupę 300 wiernych oczekujących na mszę świętą. Bomba nie eksplodowała i nikt nie zginął. Uznaje się to za cud. Miejsce przebicia kopuły jest widoczne do dzisiaj.

Kościół znajduje się centrum miasta. Można dojechać samochodem, ale ciężko z parkingami. Przy samym kościele przystanek autobusowy wielu linii.

GPS: 35.90996, 14.42593

Nawiguj: https://goo.gl/maps/xr8peJhcuJtNy6nt8

Dodał: Maciej Leciejewski

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply