Rozhledna Drahy

Posted by

Wieża widokowa Drahy położona jest w Czechach, w pobliżu granicy ze Słowacją, koło wsi Javorník nad Veličkou. Została zbudowana w 2009 z funduszy UE, w ramach współpracy transgranicznej. Rok później w 2010 roku została udostępniona turystom. Wieża ma 20 m wysokości i na platformę widokową na wysokości 19 metrów prowadzi 106 schodów. Obiekt powstał według projektu słowackiej architektki Marii Serdahely. Wieża widokowa Drahy jest zakotwiczona linami. Tuż pod wieżą znajdziemy wiatę turystyczną i miejsce na ognisko. Wieża jest łatwo dostępna gdyż znajduje się w pobliżu drogi asfaltowej i dojazd do niej jest drogą szutrową.

GPS: 48.85954, 17.52279

Nawiguj: https://goo.gl/maps/LfMFvqmVEw1HdK6ZA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply