Ruina wiatraka w Dobroszowie

Posted by

Ciekawą ruinę Wiatraka holenderskiego znajdziemy w Dobroszowie. Miejscowość ta leży w województwie dolnośląskim, w środkowej części Wzgórz Strzelińskich, u stóp Kalinki (388 m), w gminie Przeworno i powiecie strzelińskim. Nad wsią widoczna jest ruina wiatraka holenderskiego z XVIII wieku. W XIX w. wiatrak przebudowano, a po 1945 r. został opuszczony. Obiekt jest zbudowany na planie koła i wymurowano go z kamienia. Do dziś nie przetrwała czapa i urządzenia młyńskie, tylko wewnątrz znajdziemy jeden z kamieni młyńskich. Stojąc na wzniesieniu, na którym wybudowano wiatrak mamy też ładną panoramę Wzgórz Strzelińskich, więc miejsce to można też traktować jako fajny punkt widokowy.

GPS: 50.68915, 17.08571

Nawiguj: https://goo.gl/maps/CeSrA9KLVo22

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply