Ruiny Kościoła w Mielniku

Posted by

Mielnik na Podlasiu, to miejscowość nad Bugiem, oferująca całkiem sporo ciekawych zabytków. Jednym z nich są Ruiny katolickiego kościoła parafialnego Świętej Trójcy. Pierwotny gotycki kościół był pod wezwaniem Bożego Ciała, N.P.Marii i św. Mikołaja i został wzniesiony prawdopodobnie w 1420 roku. Powstał on wtedy u podnóża Góry Zamkowej, na której wznosiła się warownia, na tak zwanym zamku dolnym.

Kościół ufundowany przez Wielkiego Księcia Witolda był wielokrotnie przebudowywany, niszczony w czasie wojen i ponownie odbudowywany. Jednak w 1915 roku został spalony i to był już koniec świątyni, gdyż nie została już odbudowana i popadła w ruinę. Jest to budowla orientowana na planie prostokąta. Kościół był murowany z cegły i kamieni polnych. Do ruin przylega budynek plebanii zbudowanej prawdopodobnie w II połowie XVIII wieku.

Wstęp na teren ruin i Góry Zamkowej jest bezpłatny. Ruiny możemy oglądać z pewnej odległości, gdyż są odgrodzone a wejście na ich teren jest niebezpieczne.

GPS: 52.33123, 23.04271

Nawiguj: https://goo.gl/maps/kHqCNDEx5Dmw1XYT9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply