Ruiny zamku Ohleb

Posted by

Ruiny zamku Ohleb położone są w Czechach, w Górach Żelaznych, na wzgórzu nad Jeziorem Seč. Zalesione wzgórze na którym zachowały się resztki warowni objęte jest dziś rezerwatem przyrody. Choć z zamczyska do dziś nie zachowało się zbyt wiele, to warto tu przyjść dla pięknych widoków na zbiornik Seč. Piesza wycieczka od parkingu przed zaporą nie zajmie nam więcej niż 30 minut. Parking jest płatny w sezonie i nie można na nim nocować.

Zamek Ohleb został zbudowany w drugiej połowie XIV wieku z inicjatywy klasztoru Vilémov. A pierwsza pisemna wzmianka o nim pochodzi z 1405 roku. Na przestrzeni lat był rozbudowywany i zmieniał właścicieli. Zamek został prawdopodobnie opuszczony w 1533 roku i popadł w ruinę. W 1789 roku próbowano go odbudować, ale były to tylko prace kosmetyczne. Tak więc dziś możemy tu tylko podziwiać pozostałości murów, wieża z pozostałościami bramy wejściowej i oba bastiony armatnie, ruinę wieży i piwnic na terenie budynków mieszkalnych i gospodarczych, oraz resztki fosy.

GPS: 49.83372, 15.65361

Nawiguj: https://goo.gl/maps/85mHvdruRPU2Lgpy9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply