Ruiny zamku w Bodzentynie

Posted by

Bodzentyn to jedno z najstarszych miast w regionie świętokrzyskim. W średniowieczu był ważnym ośrodkiem rzemiosła i handlu. Po czasach świetności pozostały dwa rynki – Górny i Dolny, oraz górujące nad miasteczkiem ruiny zamku. Pierwszy murowany zamek wzniesiono w tym miejscu już w XIV wieku. Przechodził różne koleje losu, aż w XIX wieku został opuszczony i zaczął popadać w ruinę. Do dziś ocalały jedynie fragmenty ścian. Ładnie położone, zabezpieczone i zadbane, są dobrym miejscem na zakończenie spaceru po miasteczku. Samochodem możemy podjechać prawie pod sam zamek, przy wejściu znajdziemy tablicę z opisem historii tego miejsca. Wstęp jest bezpłatny.

GPS: 50.94191, 20.95195

Dodała:

Anna Bańczyk

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione  prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply