Ruiny zamku w Bychawie

Posted by

Bychawa położona jest na Wyżynie Lubelskiej, około 30 km na południe od Lublina. Na północ od centrum miasteczka, nad Zalewem Bychawskim zachowały się ruiny zamku, którego powstanie datuje się na początek XVI wieku. Zamek wybudowany został przez Mikołaja Pileckiego i otoczony był fosą. Budowla na przestrzeni wieków należała do wielu rodów i była kilkukrotnie przebudowywana, w efekcie czego przekształciła się z warowni w okazały pałac. Kiedy w XIX wieku pałac strawił pożar został on opuszczony i popadał w ruinę. W okresie międzywojennym pozyskiwano tu materiał budowlany więc obiekt został częściowo rozebrany. Dziś ruiny nadal stoją opuszczone i nie widać, by czyniono tu jakieś prace konserwatorskie. W sąsiedztwie zachowały się też zabudowania gospodarcze i dwór Duniewskich, pochodzący z XIX wieku.

GPS: 51.02406, 22.52393

Nawiguj: https://goo.gl/maps/1frEJznTNWRCeD6p7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply