Rynek w Quedlinburgu

Posted by

Współrzędne GPS:
51.789129190554014, 11.1414985997586
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Rynek znajduje się w centrum zabytkowej starówki Quedlinburga. Otacza go duża liczba zabytkowych domów z muru pruskiego, które charakteryzują stare miasto. Ratusz w Quedlinburgu znajduje się po północnej stronie rynku w Quedlinburgu. Do dziś jest to siedziba administracyjna miasta Quedlinburg. Budynek, zbudowany w stylu renesansowym, zawiera na parterze model historycznej starówki Quedlinburga.

Zabytkowy rynek jest głównym celem turystów, którzy co roku odwiedzają to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie na rynku odbywa się jarmark bożonarodzeniowy, który cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów. Coraz większą popularnością cieszy się także impreza „Adwent na podwórkach”. Wydarzenie odbywa się na licznych dziedzińcach starego miasta Quedlinburga, które są zamknięte przez cały rok.

Centrum informacji turystycznej znajduje się również na rynku w Quedlinburgu i zapewnia odwiedzającym miasto informacje na temat licznych zabytków i wydarzeń.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply