Sadkowo „7 kamieni”

Posted by

Miejsce biwakowe oddalone od dróg krajowych i ekspresowych. Samo miejsce znajduje się przy mało uczęszczanej drodze wojewódzkiej nr 167 pomiędzy Połczynem Zdrój, Koszalinem a Szczecinkiem. Wieczorem jak i w nocy ruch praktycznie zerowy.

Na miejscu mamy do dyspozycji standardowo cztery zadaszenia z ławkami i stolikami, boisko do piłki nożnej oraz drugie do siatkówki, dziecięcy amfiteatr i przyłącze do prądu na 230V. Jest też kilka śmietników. Na samym środku obiektu znajduje się wyznaczone miejsce na ognisko. Na miejscu mamy również betonową wylewkę parkingową na około 2-3 kampery/przyczepy. Po zaparkowaniu na nim mamy już automatycznie zapewniony poziom domku. Sama miejscówka jest przyjemnie zacieniona, mianowicie do godzin popołudniowych przy ognisku nie będziemy na otwartym słońcu.
Do dużego lasu mamy lekko ponad 100 metrów jednak obok znajduje się mały las, w którym już tu znajdziemy pewien zapas drzewa na ognisko. W samej miejscowości Sadkowo znajduje się sklep (za okrągłym słupem reklamowym oraz pomnikiem w prawo), w którym zakupimy prowiant, wodę ect. Zaś około 5 km od naszego miejsca za Sadkowem w miejscowości Tychowo znajduje się znanej sieci supermarket (na rondzie w lewo).
Dojazd na te miejsce biwakowe odbywa się drogą asfaltową. Każda przyczepa oraz kamper dojedzie bez problemu. Około sto metrów od miejsca biwakowego idąc asfaltem w lewo ( w przeciwnym kierunku od Sadkowa) znajduje się strumyk, w którym można nabrać wody do zagaszenia paleniska.
Przed roznieceniem ognia dobrym pomysłem jest zawsze zgłoszenie takiego zamiaru w leśnictwie pod jeden z poniższych numerów w celu zapytania, czy np. z ogólnie pojętą letnią suszą nie ma zakazu rozniecania ognia : 600-237-358 Leśniczy, 698-618-526 Podleśniczy.

GPS: 53.89173, 16.19657

Zobacz na pełnej mapie Sadkowo „7 kamieni”

Dodał: Aleksander Napiórkowski

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply