Schloss Krobnitz

Posted by

Współrzędne GPS:
51.17681, 14.75745
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Schloss Krobnitz jest zamkiem w Reichenbach w Saksonii. Pochodzący z XVII wieku, w XIX wieku był rezydencją pruskiego ministra wojny Albrechta von Roona. Pierwsza wzmianka o majątku dworskim w tym miejscu pojawiła się w 1315 roku. Nie wiadomo jednak, kim byli właściciele majątku aż do XVII wieku, kiedy dwór nabyła rodzina von Nostiz.

Obecny dwór powstał w połowie XVIII wieku i należał wtedy do rodziny von Üchtritz. Budynek pierwotnie miał charakter barokowy. W 1873 roku majątek nabył pruski minister wojny Generalfeldmarschall Albrecht von Roon . Von Roon przebudował budynek i dobudował dodatkowe piętro. To przekształciło barokowy dom w budowlę neoklasycystyczną . Nowy projekt nawiązywał do projektu pruskiego Ministerstwa Wojny w Berlinie.

W 1945 roku majątek został wywłaszczony i rodzina przeniosła się z zamku. Przez pewien czas służyła jako schronisko dla uchodźców, później jednak została podzielona na mieszkania. Przez cały okres NRD cały majątek cierpiał z powodu zaniedbań. W 2000 r. został kupiony przez lokalną gminę i w latach 2003–2005 został odnowiony. Obecnie mieści się w nim muzeum ze stałą ekspozycją dotyczącą życia Albrechta von Roona, a także biura Schlesisch- Oberlausitzer Museumsverbund , stowarzyszenie muzeów działających na terenie.

dodał: Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply