Schloss Milkel

Posted by

Współrzędne GPS:
51.299811, 14.460784
Kraj / województwo:
Niemcy / Saksonia
Opis atrakcji:
Zespół barokowego pałacu Milkel położony jest na północnym skraju wsi Milkel w gminie Radibor w saksońskim powiecie Bautzen. Znajduje się około 13 kilometrów na północ od Budziszyna, w górnołużyckim wrzosowisku i parku krajobrazowym stawów górnołużyckich. Pałac, który obecnie otoczony jest z czterech stron wodą, posadowiony jest na palach dębowych i prawdopodobnie uzupełniony został o kamienną podbudową z 1302 roku. Mówi się, że już w IX wieku stała tu drewniana wieża obronno - mieszkalna. Znaleziono tu dębowy fundamentu pochodzący 1302 r. Od XIV do XVIII wieku zamek był rozbudowywany przez wielu właścicieli właścicieli. W latach 1719-20 rodzina von Ponickau dobudowała wieżę północną i stworzyła obecny podstawowy kształt.

Potem rezydencja jeszcze kilkukrotnie zmieniała właścicieli, a od 1945 do 1948 służył jako obóz dla uchodźców. Od 1948 do 1953 Federacja Wolnych Niemieckich Związków Zawodowych szkoliła tu swoich funkcjonariuszy w podstawowych kwestiach marksizmu i leninizmu. W latach 1953 d- 1993 działała tu szkoła języka łużyckiego. W latach 1993–1998 pałac nie był użytkowany i został wystawiony na sprzedaż. w 1998 roku znalazł nabywcę i po 14 latach remontu pałac przywrócono do obecnego stanu. Wnętrza zabytku nie są udostępnione do zwiedzania, przeznaczone są na apartamenty mieszkalne pod wynajem, natomiast z zewnątrz zarówno pałac jak i rozległy park możemy zwiedzać swobodnie.

Zobacz na pełnej mapie Schloss Milkel

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply