Schloss Seeburg

Posted by

Współrzędne GPS:
51.491316123032156, 11.699841361465204
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Schloss Seeburg to renesansowy zamek w Seeburg w powiecie Mansfeld-Südharz, w Saksonii Anhalt. Najstarsze wiarygodne wiadomości o historii zamku pochodzą z księgi dziesięcinnej Hersfelda. Seeburg wzmiankowano tu pod koniec IX wieku. Zamek Seeburg był potem znacznie rozbudowany. Zbudowano I Mur Zwingera z basztami flankującymi i „Błękitnym Domem”, Pałacem Arcybiskupim i Portenhaus. W 1172 Wichmann założył kolegiatę na zachodnim krańcu półwyspu. Wybudowano tu nowy kościół i odpowiadające mu budynki mieszkalne. W południowo-wschodnim narożniku założenia utworzono nowe wejście z wydzielonym dolnym dziedzińcem.

W październiku 1933 r. w pałacu utworzono Narodowo-Socjalistyczną Szkołę Gaufuhrera dla Gau Halle-Merseburg. Rodzina Wendenburgów, która była właścicielem majątku, została wywłaszczona przez sowieckie siły okupacyjne w 1945 roku w ramach reformy rolnej i musiała uciekać, aby uniknąć schwytania. Część zamku przeznaczono na szkołę zawodową, aw baszcie wdowiej urządzono schronisko młodzieżowe. Po zjednoczeniu Republika Federalna Niemiec nie zwróciła rodzinom majątku, jak wszystkie inne mienie wywłaszczone w latach 1945-1949, lecz sprzedała go inwestorom spoza regionu. Od końca lat 90-tych zamek jest współwłasnością prywatną, a właściciele kilkakrotnie się zmieniali. W efekcie zamek nie został jeszcze wyremontowany, stoi pusty i popada w ruinę. Zamek Seeburg znajduje się bezpośrednio na styku Szlaku Romańskiego, Szlaku Lutra Saksonii-Anhalt, Szlaku Sky Disk i Szlaku Winnego Jezior Mansfeld.

Źródło: Wikipedia

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply