Schronisko PTTK Jagodna oraz wieża widokowa.

Posted by

Współrzędne GPS:
50.277078459462, 16.537380669283
Nazwa miejsca:
Kraj:
Polska
Województwo / Region:
dolnośląskie
Opis:

Ciekawe miejsce na postój, nocleg oraz wędrówki piesze, narty biegowe czy rower. Duży parking, ale bez zaplecza, natomiast WC oraz umywalnia w schronisku ( obsługa schroniska bardzo przychylna ). W rozmowie z Danielem (strasznie krzyczy, nie przestraszcie się) ustaliłem, że można podłączyć się do prądu, ale tylko ze stanowiska parkingu
gminnego najbliżej schroniska, zatem potrzebny bardzo długi przewód ok 25m (koszt liczy schronisko).
Od schroniska kilka szlaków prowadzi na szczyt G. Bystrzyckich Jagodna, na którym stoi nowa wieża widokowa. Widać z niej przy przejrzystym powietrzu Śnieżnik oraz szczyty okolicznych pasm sudeckich. Droga na Jagodna niebieskim szlakiem to szeroką i utwardzana trasa biegówkowa, ale można wybrać też bardziej wymagające szlaki. W sezonie mnóstwo tam jagód (stąd nazwa Jagodna) oraz grzybów, z przewagą podgrzybka. W samym schronisku jest pyszne jedzonko, porcje tak duże, że jedną porcją najedzą się dwie osoby a ceny dość przystępne np. Schab z pieczonymi ziemniakami i surówką to 35 zł ale a dwie osoby to tylko 17,50 zł. Polecam racuchy z jagodami, w sezonie ze świeżymi! Jest też lokalne i czeskie piwko. Dobre miejsce wypadowe na Kotlinę Kłodzką oraz Czechy.

Rodzaj nawierzchni miejsca:
Utwardzone
Ilość miejsca:
Koszt postoju:
Inne zalety miejsca:
Zakazy i niedogodności:
Jakość zasięgu GSM:
dobry
Dodał:
Andrzej Załużny
Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply