Seisenbergklamm

Posted by

Seisenbergklamm to drugi z odwiedzonych przez nas wąwozów w rejonie Weißbach bei Lofer. Już w 1831 roku zaczął być wykorzystywany do transportu drewna, do teraz drewniana konstrukcja ładnie wpisuje się w krajobraz wąwozu.

Wejście jest płatne – 6 euro, lub 15 euro za bilet obejmujący też wąwóz Vorderkaserklamm i jaskinię Lamprechtshöhle. W sezonie wakacyjnym podobno jest też opcja nocnego zwiedzania z pochodniami – ale nie korzystaliśmy.

Na początku wąwóz jest dość przestronny, zielony, wędrujemy wzdłuż malowniczego potoku. Potem skały się zacieśniają, klimat staje się bardziej mroczny i tajemniczy – ta część robi największe wrażenie. Wzdłuż wąwozu są też rozmieszczone tablice edukacyjne skierowane szczególnie dla dzieciaków – po niemiecku 😉

Przejście wąwozu w jedną stronę zajmuje 1,5 – 2 godziny (3,5 km) Możemy wrócić tą samą drogą, lub leśną ścieżką nieco naokoło.

GPS: 47.523672, 12.756089

Nawiguj: https://goo.gl/maps/JpG2KZaYaMMr2T5UA

Dodała: Anna Bańczyk 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply