Serbia – Mosorin

Posted by

1. GPS: 45.284752, 20.239151
2. Nazwa miejsca: Mosorin
3. Kraj: Serbia
4. Rodzaj miejsca: kemping
5. Okolica: nad brzegiem rzeki Tisy
6. Rodzaj nawierzchni miejsca: trawiaste/szutrowe
7. Dojazd drogą: szutrową
8. Dla pojazdów: z przyczepą lub dużym kamperem może być kłopot, przed samym kempingiem krótki, ale bardzo stromy podjazd.
9. Ilość miejsca: kilka pojazdów
10. Infrastruktura: kosz na śmieci/ławy bez zadaszenia/WC/restauracja, plaża
11. Ognisko: dozwolone
12. Opał: trzeba trochę poszukać
13. Możliwość rozbicia namiotu: tak
14. Niedogodności i zakazy: miejsce dość ciasne, w pobliżu sporo przyczep ustawionych na stałe
15. Inne zalety: możliwość kąpieli/super restauracja rybna
16. Zasięg i internet: zasięg w sieci
17. Data pobytu: lipiec 2017

Jest to miejsce, które „sprzedał” nam pewien Serb. Nie do końca jest to kemping – są tam tylko przyczepy ustawione na stałe i domki letniskowe. Wszystkie raczej prywatne, nie są wynajmowane dla turystów. Nie ma możliwości żebyście spotkali tam kogoś oprócz lokalsów, przez co od razu zostaniecie zauważeni i z pewnością wzbudzicie zainteresowanie (raczej pozytywne). Z tego też powodu sugeruję, aby nie rozbijać się tam 'na chama’, tylko stanąć skromnie z boku i najpierw zagadać z kimś i może zaproponować jakąś skromną opłatę albo poczęstować jakimś napitkiem. Na miejscu jest bardzo dobra restauracja rybna, trochę obskurna, ale warto się poświęcić. Uwaga! jeśli chodzi o dojazd – google kieruje tam od północy i każe przejechać przez rzekę, co jest niemożliwe! Trzeba dojechać tam polną drogą, której nie ma na mapie, od strony miejscowości Mosorin (ogólnie rzecz biorąc jedziemy cały czas prosto). Cała miejscówka trochę oldskulowa i zapuszczona, ale ma swój klimat, można trochę wsiąknąć w serbskie życie. Sorry, ale mam tylko 1 zdjęcie, nieco więcej znajdziecie w google maps, pod linkiem do wspomnianej restauracji: https://www.google.pl/…/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xb42345c5bded7…

Dodał: Wojtek Wyrobek

Zobacz na pełnej mapie Serbia – Mosorin

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Sierpień 2020. Miejsce już nie jest dostępne, zostało zabudowane domkami. Dojechaliśmy do końca drogi i spotkani Serbowie poinformowali, że „tu je kraj, nista vise”. Rozbiliśmy się awaryjnie koło Carda Recni Baron. Mogliśmy korzystać z wc restauracji, ale nie należy tego traktować jako oczywistości. Sama restauracja – rewelacja, najlepsza zupa rybna na świecie. Po rozbiciu namiotów ci sami Serbowie przyszli nas zaprosić na rostilj i rakiję. Było naprawdę rewelacyjnie. Niemniej jednak nie zalecałbym szukać tam noclegu.

Leave a Reply