Skalne Grzyby koło Batorowa

Posted by

Skalne Grzyby, to skupisko ciekawych skał w masywie Gór Stołowych, niedaleko Batorowa. Ciągną się one na około 2 km pomiędzy Batorowem a Radkowskimi skałami. Wiele z nich ma oryginalne kształty, przeważnie są to grzyby, maczugi i baszty. Niektóre z nich posiadają nazwy np: „Zrośnięte Grzyby”, „Borowik”, „Pingwinki”, „Piętrowe Grzyby”, „Skalne Wrota”.

Najłatwiej dotrzemy do nich z miejsca piknikowego z naszej mapy – https://grupabiwakowa.pl/batorow. Proponowana trasa to z parkingu wyruszamy niebieskim szlakiem, który z czasem opuszcza leśną drogę odbijając na północ. Po jakimś czasie przecinamy szlak czerwony, którym będziemy wracać. Po jakimś czasie niebieski szlak łączy się z żółtym i idziemy pokrywającymi się szlakami do momentu rozwidlenia się szlaków. Na tym odcinku zaczynają się już skalne grzyby. Dalej podążamy już żółtym szlakiem, niebieski pozostawiając po prawej. Żółtym szlakiem idziemy do momentu kiedy przecina się on z czerwonym. Skręcamy w lewo w czerwony i dochodzimy do miejsca gdzie przecinał go szlak niebieski którym przyszliśmy. skręcamy w niego w prawo i wracamy do parkingu.

Trasa wydaje się skomplikowana, ale jest dobrze oznaczona, mimo to warto iść z mapą lub dobrą nawigacją. Trasa nie powinna nam zająć więcej niż 1,5-2 godzin. Jest lekka i przyjemna, bez dużych przewyższeń.

GPS: 50.4630578, 16.4107609

Nawiguj: https://goo.gl/maps/RxoQCP4rT2qFdBN69

Dodał: Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply