Śluza Mikaszówka

Posted by

Śluza Mikaszówka jest jedenastą, licząc od Biebrzy, śluzą na Kanale Augustowskim. Znajduje się we wsi Mikaszówka i jest łatwo dostępna dla zmotoryzowanych, w pobliżu bez problemu zaparkujemy też samochód. Śluza powstała według projektu por. inż. Wojciecha Korczakowskiego w 1828 roku. Znajduje się na 69 kilometrze kanału i posiada drewniane wrota. Różnica poziomów lustra wody wynosi tutaj 2,44 metra. Śluza jest długa na 43,31 m i szeroka na 6,05 m.

GPS: 53.88946, 23.39691

Nawiguj: https://goo.gl/maps/VyY3vCKP6enmDEwe6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply