Śluza Paniewo

Posted by

Śluza Paniewo została wybudowana na Kanale Augustowskim w latach 1826 – 1828 przez Michała Horaina. Jest to dziewiąta śluza licząc od strony Biebrzy i jest jedyną dwukomorową śluzą na Kanale Augustowskim w granicach Polski. Znajduje się na 61 kilometrze kanału i różnica poziomów lustra wody wynosi tu 6,29 m. Czas śluzowania wynosi tu aż 40 minut ze względu na dwukomorową budowę. Pierwsza komora ma 41,41 m długości, natomiast druga 43,64 m. Śluza posiada drewniane wrota, a jej szerokość wynosi 5,95 m. W czasie drugiej wojny światowej śluza została zniszczona przez oddziały AK, odbudowano ją w latach 1947 – 1948. Koło śluzy znajdziemy spory bezpłatny parking.

GPS: 53.89851, 23.29883

Nawiguj: https://goo.gl/maps/LRddtPehC3Kcb77k8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply