Smolenický zámok

Posted by

Położone na północnych krańcach Małych Karpat na Słowacji Smolenice, mogą pochwalić się pięknym zabytkiem. Jest nim pałac o wyglądzie zamczyska datowany na XIV wiek. Wtedy na tutejszym wzgórzu stanęła pierwsza warownia, która strzegła szlaku handlowego z Węgier do Czech, tzw. Czeskiej Drogi.

Pierwotna budowla spłonęła podczas wojen napoleońskich, została dopiero odbudowana przez ród Pálffy, która prace rekonstrukcyjne prowadziła aż do 1945 roku. Po nacjonalizacji zamek przejęło państwo czechosłowackie i w 1953 roku przekazało Słowackiej Akademii Nauk i w latach 50 i 60. XX wieku dokończono odbudowę pałacu.

Aktualnie pałac pełni funkcję Centrum Kongresowego Słowackiej Akademii Nauk i do zwiedzania udostępniony jest jedynie w miesiącach wakacyjnych. Z zewnątrz możemy podziwiać go przez cały rok. Otoczony jest ładnym rozległym parkiem, który na końcu przechodzi w gęsty las.

GPS: 48.51351, 17.43205

Nawiguj: https://goo.gl/maps/f4ouEoBjd9b6oWqS9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply