Sobór Chrystusa Zbawiciela w Banja Luce

Posted by

Jedną z bardziej charakterystycznych budowli Banja Luki w Bośni i Hercegowinie jest Sobór Chrystusa Zbawiciela. Jest to katedra eparchii banjaluckiej Serbskiego Kościoła Prawosławnego. Świątynia położona jest w samym centrum miasta na głównym placu, w sąsiedztwie ratusza. Jest to nowa budowla wzniesiona w latach 1993–2004 w stylu neobizantyńskim. Cerkiew wybudowano w miejscu starej cerkwi Świętej Trójcy z lat 1925–1939, zniszczonej w czasie II wojny światowej.

GPS: 44.77229, 17.19166

Nawiguj: https://goo.gl/maps/hjpzctyNsKszvVge7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply