SPOLETO miasteczko we Włoszech

Posted by

Cudowne Spoleto to jedno z tych miejsc, które wciąż tworzą te “prawdziwe” Włochy. Tutaj nie ma tłumu turystów ustawiających się w kolejkach po bilety.

Spoleto godnych obejrzenia jest wiele romańskich kościołów, katedra, zamek .Akwedukt Ponte delle Torri, dziś pełniący funkcję atrakcji turystycznej i mostu łączącego oba wzgórza. W przeszłości było to prawdziwe dzieło sztuki inżynierskiej. Akwedukt zbudowano w XIV w. Budowla ma 80 metrów wysokości i 260 metrów szerokości. Wstęp jest bezpłatny na górze znajduje się tam również wzniesiona na polecenie papieża Innocentego III górująca nad miastem twierdza Rocca Albornoziana di Spoleto. a na górę można dostać się ruchomymi schodami.

GPS 42.738694, 12.739187

Nawiguj: https://goo.gl/maps/seazV35Yri2aWRiVA

dodała: Asia Pukas

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply