Sromowce Niżne

Posted by

Polska, m. Sromowce Niżne. Bezpłatny parking, na przeciwko kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, przy ul. Szkolnej. Parking znajduje się nad samym Dunajcem. Cały teren jest utwardzony kostką brukową. Po przeciwnej stronie Dunajca widzimy słowacką wieś Czerwony Klasztor. Na stronę słowacką swobodnie przechodzimy wybudowaną kładką nad Dunajcem. Wieś Sromowce Niżne jest niezwykle urokliwa: przystań flisacka, barki, restauracje, hotel z basenem, zabytkowy drewniany kościółek, pizzeria Dunajec, sklepy spożywcze, sporo kwater prywatnych na wynajem.

GPS: 49.393, 20.40461

Dodał: Andrzej Osowski

Zobacz na pełnej mapie Sromowce Niżne

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Miejsce piękne i warte zwiedzenia,ale parkingi już płatne (tabliczki) i pod kościołem i pod szkołą godzina 4zł ,cały dzień osobowy 12 zł ,a busy ,autokary 30zł ,my byliśmy zestawem póznym popołudniem nikogo nie było po opłatę,ale takie info jest .Zjedliśmy kolacje i przenieśliśmy sie dalej bez nocownia.

Leave a Reply