Stadtkirche St. Bonifatius Treffurt

Posted by

Współrzędne GPS:
51.137918437791534, 10.236734091821164
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Kościół św. Bonifacego jest protestanckim kościołem miejskim w mieście Treffurt, w północnej dzielnicy Wartburg. Znajduje się na placu kościelnym w centrum starego miasta i jest zabytkowym budynkiem.

Według tradycji kościół ufundował św. Bonifacego . Jednak najstarsze części dzisiejszej budowli, chór i transept z trzema absydami , pochodzą dopiero z około 1230 roku. Pierwotnie kościół miał rzadki kształt równoramiennego krzyża, którego zachodnia noga stanowiła właściwą nawę, później – prawdopodobnie w 1341 r. rozbudowano i dobudowano szeroką wieżę siodłową. Strona wschodnia, transept i chór, zbudowane są w tzw. stylu przejściowym i posiadają sklepienia ostrołukowe z żebrami. Stylistycznie kościół zbliżony jest do wczesnogotyckich kościołów Mühlhausen i podobnie jak one wykazuje wpływy południowoniemieckiej szkoły architektonicznej.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply