Stare Jatki we Wrocławiu

Posted by

Stare Jatki we Wrocławiu to niewielka uliczka łącząca ul. Odrzańską z ul. Kiełbaśniczą. Jest to miejsce z ciekawą historią i jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów. Pierwotnie Jatki nie były niczym innym jak targiem mięsnym. Funkcjonowały już tu w XIII wieku, początkowo były to ruchome kramy, które potem przekształciły się w drewniane, a następnie w murowane kamieniczki. Środkiem ulicy biegł rynsztok, którym spływała czasami zwierzęca krew.

Pod koniec XIX wieku pierwotny rzeźniczy charakter ulicy zatracił się na rzecz nowych sklepików. Dziś uliczka pełni funkcję małego deptaka handlowego z galeriami i pracowniami artystycznymi. Kupimy tu też różne bibeloty i pamiątki z Wrocławia. Największą atrakcją dla dzieci będzie tu pomnik Ku Czci Zwierząt Rzeźnych, zobaczymy tu odlewy zwierząt w skali 1:1 których mięsem tu kiedyś handlowano. W takim miejscu nie może też zabraknąć wrocławskiego krasnala, zamieszkał tu krasnal Rzeźnik.

GPS: 51.11215, 17.03055

Nawiguj: https://goo.gl/maps/5T4dKoPaKwr5kE8u5

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply