Stari grad Orašac

Posted by

Każdy, kto podróżuje po Bośni i Hercegowinie na pewno ma w planach zobaczenie wodospadu Štrbački buk. Jadąc do niego musimy przejechać przez wioskę Orašac, która jest nie jako bramą bramą Parku Narodowego Una. Nad wioską, na wzgórzu możemy przy okazji zobaczyć ruiny twierdzy Orašac, oraz sąsiednie ruiny meczetu jednego z najstarszych meczetów w Bośni i tuż obok jego następce.

Zamek Orašac został wybudowany w okresie osmańskim. Zamek był obsadzony przez Turków aż do okresu, kiedy Bośnia i Hercegowina została zajęta przez Austro-Węgry. Potem opuszczona forteca popadła w ruinę. Do dziś zachowały się częściowo mury zamku i resztki Baszty datowanej na XVIII wiek. Na wzgórze w pobliże twierdzy i meczetu da się dojechać samochodem Zwiedzanie jest darmowe.

GPS: 44.62688, 16.06446

Nawiguj: https://goo.gl/maps/qsEGhiBGmFWAP1g1A

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply