Stek z tuńczyka

Posted by

Dziś chciałbym wam zaproponować trochę inną rybę na ruszt, a mianowicie polędwicę z tuńczyka. Nie jest to ryba tania i łatwo dostępna, ale w większych supermarketach i sklepach rybnych powinniście ją bez problemu znaleźć. My tradycyjnie do grillowania nie używamy żadnych przypraw, jedynie rybę przed grillowaniem solimy. Polędwicę kroimy w grube na około 1,5 cm plastry, nasalamy i jak już rozgrzeje nam się grill kładziemy na ruszt. Grill musi być porządnie rozgrzany, a jeżeli robimy nad ogniskiem, to musimy poczekać, aż będziemy mieli naprawdę dużo żaru, który da nam wysoką temperaturę. Nie grillujemy nad palącymi się polanami, tylko nad wypalonymi żarzącymi się. Do grillowania nad ogniskiem używamy tylko drewna liściastego, wyłączając brzozę. Świeży tuńczyk jest dosyć tłustą rybą, która fajnie nam się wytopi, ale po ugrillowaniu pozostanie nadal soczysta. Grillujemy niezbyt długo, do momentu uzyskania rumianego koloru. Gotowa ryba jest bardzo aromatyczna w porównaniu do innych ryb, również smak jest całkiem inny.

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać ty swój przepis ? Zaprezentuj go na Grupie Biwakowej a pojawi się i tutaj – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/

Wszystkie zdjęcia, oraz przepisy na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply